O mnie Łukasz Świacki

O mnie

Mam 44 lata. Od ponad dwudziestu lat mieszkam, pracuję i działam społecznie w Gdańsku, z czego połowę tego czasu na Pieckach-Migowie. Od pięciu lat sprawuję mandat radnego dzielnicy, a radni wybrali mnie na przewodniczącego zarządu, czyli dzielnicowego sołtysa. Przyjechałem tutaj ze Słupska, aby studiować na Uniwersytecie Gdańskim, na którym w roku 2004 ukończyłem studia dzienne na Wydziale Nauk Społecznych, a w roku 2017 studia podyplomowe w specjalizacji rachunkowość. Po ślubie przeniosłem się na kilka lat na Suchanino, zaś następnie na Piecki-Migowo, gdzie znalazłem swój prawdziwy dom. Tutaj jest mi najlepiej i tutaj od kilku lat mogę realizować swoją pasję, czyli być społecznikiem. Ta działalność to prawdziwa przygoda, która pozwala na każdym kroku poznawać nowych ludzi, a z tymi, których już znam – pogłębiać relacje. No i oczywiście przy okazji robić coś dobrego dla innych.

Za sprawą bardzo intensywnego rozwoju Gdańska w jego południowych dzielnicach, takich jak Jasień, dzielnice Piecki-Migowo oraz Suchanino stają się coraz bardziej centralnym obszarem Miasta. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, m.in. w zakresie komunikacji, infrastruktury społecznej, ale też szeroko pojmowanej jakości życia. Realizując zadania Rady Dzielnicy oraz współpracując z Radą Miasta staram się rozwiązywać liczne problemy, tj. planować racjonalny rozwój komunikacji, wspierać budowę parków miejskich, zapobiegać ubóstwu, ale też dostarczać mieszkańcom rozrywki poprzez organizację dzielnicowych imprez.

Prywatnie jestem mężem Katarzyny oraz tatą Mikołaja, Aleksandra i Igora. Pracuję zawodowo w księgowości, a moim hobby oprócz społecznictwa jest sport (pływanie, rower i bieganie) oraz historia Polski. Najważniejszą osobą dla mnie była i zawsze będzie Mama Elżbieta, która niespodziewanie zmarła w okresie pandemii covid.

Galeria